Kurthi i taksave që prodhon 1 miliard euro evazion

06/04/2015 8:30 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintShqipëria e mbylli vitin 2014 me nivelin më të lartë të taksave në rajon dhe me rendimentin më të ulët të grumbullimit të tyre, duke akumuluar një evazion 1 miliard euro, konkludohet në studimin e Al-Tax(Albanian Taxation Association),e cilallogariti barrën tatimore në nivel rajonal dhe kombëtar.   Duke i rritur taksat dhe tatimet për dy vite me radhë, Shqipëria është zhvendosur nga vendi e barrën më të rëndë fiskale në rajon, ndryshe nga tre vite më parë kur ishim të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of