Kurti takon Minxhozin, flasin për avancimin e raporteve Kosovë-Shqipëri

24/03/2021 3:54 PM 0 komente

Sot, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka pritur në një takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi.

Minxhozi ka shprehur gatishmërinë dhe përkushtimin e tij për të bashkëpunuar me Qeverinë e re për t’i forcuar marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Ai i dorëzoi Kryeministrit Kurti letrën e urimit të Kryeministrit Rama si dhe një shishe verë dhuratë për ditëlindje”, thuhet në njoftim.

Siç bëhet e ditur nga Zyra e Kryeministrit, Kurti e ka falënderuar atë për vizitën dhe ka konfirmuar se do të punojnë së bashku që t’i heqin pengesat që ekzistojnë mes Kosovës dhe Shqipërisë për të përmirësuar zhvillimin ekonomik dhe mirëqenien e qytetarëve.

“Avancimi i raportit Kosovë – Shqipëri me përfitime bilaterale mund të bëhet model bashkëpunimi për rajonin”, ka thënë ai.

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of