“Kurum” pret rritje deri në 20% të qarkullimit vjetor

11/01/2021 10:23 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Prodhuesi i çelikut, “Kurum Albania”, një nga më të mëdhenjtë në vend, u detyrua të mbyllë aktivitetin për pak javë gjatë karantinës në prill 2020. Por, pas gushtit, aktiviteti filloi të rikuperohej me shpejtësi, i ndihmuar nga rritja e kërkesës në tregjet e eksportit dhe diversifikimi drejt një destinacioni të ri si Serbia. Arif Shkalla, drejtor ekonomik i “Kurum”, pohon se “nga gushti e më pas, shitjet kanë pasur rritje të mirë, sidomos eksportet, shpresojmë të vazhdojë trendi. Kemi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of