Kush po kërkon azil në Kosovë?

11/03/2019 4:10 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintNdërsa shumë të rinj të Kosovës dëshirojnë të ikin nga vendi dhe si destinacion kanë vendet perëndimore, janë mbi 500 të huaj nga vende të ndryshme të botës që, në vitin 2018, kanë aplikuar për të fituar azilin në Kosovë. Bazuar në të dhënat e Ministrisë së Punëve të Brendshme, nga numri i gjithë atyre që kërkuan azil, është shumë më i vogël numri i personave që janë të akomoduar në Qendrën për Azil. “Nga janar 2018 deri nëmuajin dhjetor, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of