Kush po synon ta marrë hotelin “Grand” të Prishtinës

24/06/2019 12:26 PM 0 komente

Zinxhiri më i madh i hoteleve në botë, “Sheraton”, po synon Kosovën. Ky hotel, i pranishëm në rreth 450 vende të botës, dëshiron të shtojë në listën e tij edhe hotelin “Grand” në Prishtinë. Hoteli u privatizua në vitin 2006 në një vlerë mbi 8 milionë euro. Kontrata detyronte blerësin e hotelit “Grand” që të bënte investime në vlerë mbi 20 milionë euro dhe të punësonte 570 persona   “Marriott Group”, të cilët janë edhe pronarë të “Sheraton”, prezantuan së […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of