Kuvendi i kërkon llogari AKEP për moszbatimin e rezolutës së 2014-s

25/05/2015 3:35 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintËshtë përpjekur të jetë i ftohtë dhe i prerë kreu i Autoritetit të Komunikimeve Elektronike dhe Postare (AKEP), Pirro Xhixho në prezantimin e Raportit të Aktivitetit të AKEP për vitin 2014, përballë interesit dhe vëmendjes të deputetëve lidhur me zbatimin e rezolutës së Kuvendit për vitin 2014. Ky i fundit i kishte kërkuar AKEP të kryejë analizën e tregut të telefonisë celulare, duke analizuar në mënyrë të veçantë dominancën në treg të konstatuar edhe nga Autoriteti i Konkurences si institucioni […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of