Kuvendi/ Rinisin diskutimet për anëtarësimin e detyrueshëm në Dhomat e Tregtisë

09/10/2017 1:13 PM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintKomisioni për Veprimtarinë Prodhuese, Tregtinë dhe Mjedisin zhvilloi javën e kaluar një seancë dëgjimore me Dhomat e Tregtisë dhe Industrisë në Shqipëri për nevojën e një ligji të ri për këto të fundit. Kryetari i komisionit, Eduard Shalsi, foli për rëndësinë e ligjit, duke e argumentuar me faktin se disa shoqata përfaqësojnë grupe të ngushta biznesmenësh. Domosdoshmëria e vendosjes së një marrëdhënie të re me biznesin, bën të nevojshme edhe rivlerësimin e ligjit të Dhomave të Tregtisë, – u shpreh […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of