Lajme nga Bota

16/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Prodhimi italian rritet 9.5% Prodhimi industrial në gusht është rritur me 9.5% krahasuar me të njëjtin muaj të vitit 2009 dhe me 1.6% krahasuar me korrikun e 2010-s. Siç konfirmon Istat, bëhet fjalë për tendencën më pozitive që nga viti 1997. Prodhimi industrial i automjeteve ka rënë ndërkohë me 17.3% në gusht, sipas të dhënave të matura nga Istat. Në tetë muaj, rritja ka qenë prej 5.7%. Në Francë, prodhimi industrial francez ka mbetur i qëndrueshëm në gusht mbi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of