Lajme nga Bota

17/04/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint FMN: Lëndët e para nuk e frenojnë rimëkëmbjen Fondi Monetar Ndërkombëtar, duke shkuar kundër rrymës, përshkroi një situatë optimiste për ekonominë botërore. Nga ana tjetër, fondi nuk harron të theksojë rreziqet e një rritjeje të çekuilibruar, ku për vendet e zhvilluara parashikohet një ritëm modest në 2.5%, ndërsa për vendet në zhvillim në 6.5%. Për kategorinë e parë rreziqet më serioze vijnë nga kriza e borxhit dhe nga bankat në Europë, si dhe nga pamjaftueshmëria e ristrukturimit të llogarive […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of