Lajme nga rajoni

18/02/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Mali i Zi: Rrezik për krizë kredish Sistemi bankar ne Malin e Zi eshte rritur me ritme shume te shpejta, veçanerisht qe nga viti 2006. Por, lulezimi aktual i kredise shihet me rrezik dhe ne fakt po jep ndikimin e tij dhe ne perkeqesimin e treguesve financiare te bankave Sipas Fondit Monetar Nderkombetar (FMN) dobesite kryesore ne sistemin bankar ne Republiken e Malit te Zi jane te lidhura me rritjen jashtezakonisht te shpejte te sistemit. Sistemi bankar eshte rritur […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of