Lajme nga rajoni

22/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bullgari Ekonomia do te rritet 6% ne ‘2008 Ne Bullgari, megjithe ndikimin e madh te thatesires ne sektorin bujqesor dhe ngadalesimit te eksporteve, aktiviteti ekonomik qendroi i forte ne 2007-en. Rritja e Prodhimit te Brendshem Bruto (PBB) per vitin 2007 ishte 6.2%, pothuajse e pandryshuar nga 6.3% ne 2006, ndersa rritja e prodhimit jo-bujqesor u pershpejtua ne 9.4% ne 2007-en nga rreth 7% nje vit me pare, sipas nje analize ne Banken Qendrore Bullgare (NBG). Investimet mbeten motori i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of