Lajme nga rajoni

28/04/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rajon Europa Lindore më e ndjeshme ndaj krizës së kredive Vendet e Europes Lindore jane me te ekspozuarat ndaj nje perkeqesimi te krizes se kredive, ndersa vendet e Azise dhe Amerikes Latine, me suficitet e tyre tregtare dhe rezervat e larta te valutave te huaja, jane ne pergjithesi me pak te ndjeshme ndaj pakesimit te flukseve financiare qe do te jene te disponueshme ne rast se ekonomia boterore bie me shpejt Shtetet e Europes Lindore jane tregjet ne zhvillim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of