Lajme nga rajoni

10/06/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Greqi Gazsjellësi: Mes Rusisë e Perëndimit Marreveshja e gazsjellesit Rrjedha e Jugut qe u nenshkrua midis Greqise dhe Rusise ne fund te muajit te kaluar u lajmerua gjeresisht ne vend, shkruan Kristos Ringas per Southeast European Times ne Athine. Gazetat e perditshme ne Greqi kishin tituj triumfante, duke theksuar rendesine e tubacionit per sigurimin e pozites strategjike te Greqise ne Ballkan. Ajo, mundet megjithate, te kete hapur nje kuti te Pandores lidhur me diplomacine trans-atlantike. Megjithese departamenti i shtetit […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of