Lajme nga rajoni (2)

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Serbi Nënshkruhet MSA-ja Komisioni Europian nënshkroi një Marrëveshje Stabilizimi dhe shoqërimi me Serbinë javën e kaluar, duke kompletuar hapin e parë drejt anëtarësimit të plotë në BE. Komisioneri i zgjerimit Olli Rehn udhëtoi në Beograd për ceremoninë. Ai tha se nënshkrimi zyrtar do të bëhej vitin tjetër në qoftë se Serbia bashkëpunon plotësisht me gjykatën e OKB-së për krimet e luftës. "Kjo shënon një pikë të vërtetë kthese për Serbinë. Tani ajo duhet të bëjë miljen e fundit dhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of