Lajme nga rajoni

08/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Dilemat e inflacionit Qeverite e vendeve te rajonit jane vene ne dileme se çfare masash duhet te marrin per te parandaluar rritjen e ndjeshme te inflacionit, qe tashme ne disa vende ka arritur ne nivele dy shifrore. Njekohesisht keto vende po shohin dhe nje perkeqesim te deficitit tregtar dhe atij te llogarive korente. Bullgari: Jo ulje te TVSH-se dhe akcizave Qeveria bullgare nuk ka nder mend te ule taksen e Tatimit te Vleres se Shtuar (TVSH) apo akcizen, ne […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of