Lajme nga Rajoni

15/02/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Serbi 10 milion euro investime nga Michelin Prodhuesi i gomave Michelin do te investoje 10 milion euro ne Serbi, tha nenkryeministri Bozhidar Gjeliç ne Forumin Ekonomik Boteror ne Davos, Zvicer. Plani parashikon hapjen e nje qendre logjistike ne 18 muajt e ardhshem. Gjeliç dhe kreu i Michelin, Mishel Rollier diskutuan gjithashtu kapacitetin. "Ne diskutuam mundesine e rritjes se prodhimit nga gjashte milion goma ne vit, prodhimi aktual i kompanise Tigar-Michelin dhe do te vazhdojme te punojme mbi kete," tha […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of