Lajme nga rajoni

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bullgari Catalonia investon për kompleks turistik në Pamporovo Shoqëria spanjolle Catalonia Real Estate bëri të ditur se do të investojë për ndërtimin e një kompleksi turistik në malet Rodope, në jug të Bullgarisë. Spanjollët fillimisht kishin ndërmend të ndërtonin një kompleks rezidencial në Sofje, por çmimet e larta të tokës i bënë të ndryshonin mendje dhe të investonin në lokalitetin e turizmit malor, Pamporovo. Para tre vitesh Catalonia Real Estate bleu 1 ha tokë në Pamporovo me 35 euro […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of