Lajme nga rajoni

13/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Autoritetet maqedonase e bëjnë një sy qorr, ndërsa rafineria me pronësi greke fajësohet për rritjen e shpejtë të sëmundjeve të frymëmarrjes në rrethinat e Shkupit “Në rast se ndotja nuk ndalet, këto fshatra do të jenë të vdekur pas disa vitesh,” thotë Zoran Atanasovski, nga fshati i Bujkovci, afër Shkupit. “Gjysma e njerëzve do të largohen, kurse gjysma tjetër do të vdesë.”, shkruajnë Jane Dimeski dhe Tamara Causidis për Balkan Insight (një publikim ‘on line’ i BIRN). Një punonjës […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of