Lajme nga rajoni

17/12/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Pak vite me pare, Europa Lindore ishte larg te qenit “El Dorado-ja”, që duket se eshte sot per investitoret. Në fillim të viteve ’90-të, pak kompani perendimore ishin te interesuara per te zhvendosur aktivitetin atje, shkruan Bogdan Asaftei për Balkan Insight, një publikim ‘on line’ i agjencisë BIRN. Qeveritë jo komuniste në rajon ishin të shqetësuara për të shitur ndërmarrjet e tyre, pjesa më e madhe e të cilave ishin jo konkurruese dhe jo eficiente, të mbytura me borxhe […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of