Lajme nga rajoni (vazhdim)

20/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bullgari Ndotja mund të mbyllë dy fabrika çimentoje Dy nga pesë fabrikat kombëtare të çimentos – në Dimitrovgrad dhe Pleven, mund të mbyllen, ndërsa çmimet e energjisë mund të dyfishohen nëse Bullgaria nuk arrin të negociojë me Komisionin Europian (KE) lidhur me lëshimet e gazit karbonik CO2 për periudhën 2008-2012. Kështu ka rezultuar pas një takimi ndërmjet ministrit të Mjedisit Cevdet Chakarov dhe biznesmenëve vendas, raporton media Dnevnik. Takimi u organizua për të diskutuar lidhur me vendimin e 26 […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of