Lajme nga vendi

10/03/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Bizneset Brenda vitit me kase Kete vit bizneset do te pajisen me kasa regjistruese dhe per pasoje çdo transaksion shitblerje do te shoqerohet me fature tatimore. Kjo vlen edhe per bizneset e vogla. Sipas projektligjit te ri shitesi eshte i detyruar qe çdo mall qe shet ta regjistroje ne kase dhe per çdo shitje qe ai kryen, bleresit duhet te marrin kuponin tatimor. Ne fakt procesi i vendosjes se kasave ka nisur vite me pare, por gjithnje ka deshtuar. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of