Lajme nga vendi

11/08/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint FMN parashikon Rritja ekonomike, Shqipëria kryeson rajonin Shqipëria dhe Mali i zi do të kenë rritjen më të madhe ekonomike në Rajonin e Ballkanit sipas parashikimeve më të fundit të Fondit Monetar Ndërkombëtar. Institucioni financiar ndërkombëtar ka korrektuar parashikimet për disa nga vendet e rajonit, por Shqipëria sërish në 2008 pritet të japë ritme rritje në nivelin 6%, ndërkohë që Fondi parashikon që në 2009 Shqipëria do të ketë një rritje të ekonomisë më shumë se 6%. Megjithatë, ekspertët […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of