Lajme nga vendi

30/10/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint “Shqipëria 1 euro” Gati lista e objekteve Ekspertët e Ministrisë së Ekonomisë, Tregtisë dhe Energjetikës (METE) pritet që të përfundojnë së shpejti listën e objekteve shtetërore, që do t’u jepen biznesit privat në kuadrin e nismës "Shqipëria 1 euro". Në zonën e Koplikut është drejt ngritjes parku industrial, si nismë e disa investitorëve italianë, ku pronësia e tokës është e ndryshme. Ministri i METE-s, Genc Ruli, është shprehur, se këta investitorë po hyjnë në raporte direkte me disa pronarë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of