Lajme nga vendi

20/11/2007 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Biznesi Ligji i gjobave shkon në Kushtetuese Shtatë organizma biznesi përfshi dhe Dhomën Amerikane të Tregtisë do të dërgojnë në Gjykatën Kushtetuese ligjin e njohur si "Ligji i gjobave". Deklarata është dhënë nga presidenti i Dhomës Amerikane të Tregtisë, Jeffrey Griffin. Debatet për ligjin e gjobave kanë nisur që në muajin prill të këtij viti. Ndryshimet e bëra në ligjin "Për procedurat tatimore" ngjallën reagime të ashpra të komunitetit të biznesit ndaj qeverisë. Sipas sipërmarrësve, ky ligj u hartua […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of