Lajme nga vendi

07/01/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint 2008 Privatizime te shumta Kete vit pritet qe kompania shteterore e naftes “ARMO”, “INSIG”, Sektori i Shperndarjes se Energjise, si dhe disa aksione shteterore tek kompania celulare “AMC” do te nxirren ne shitje me synim privatizimin strategjik te tyre. Mesohet se brenda 6-mujorit te pare te vitit 2008 do te jete arritur privatizimi i kompanise shteterore te naftes “ARMO”. Po ashtu, behet e ditur se ne menyre paralele eshte duke ecur edhe çeshtja e privatizimit te Sektorit te Shperndarjes, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of