Lajme nga vendi:Banka Boterore, Rritja ekonomike e Shqiperise, kete vit 1.5%

30/06/2009 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Parashikimet mbi rritjen ekonomike të Shqipërisë për këtë vit, bëhen me optimiste. Në një raport të fundit të Bankës Botërore vlerësohet se këtë vit, ekonomia shqiptare do të rritet me 1.5%, ndërsa në periudhën 2010-2011 me 2-3%. Parashikimet janë me optimistë, se ato të dhëna nga Fondi Monetar Ndërkombëtar. Ato tregojnë se rritja e ekonomisë shqiptare do të jetë më e madhe se shumë vende të Europës dhe Azisë Qendrore. Prodhimi i Brendshëm Bruto, për këtë vit do të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of