Lajme shkurt – Kosova

25/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kosova harton atlas për mineralet e Trepçës Pasuritë minerale të Trepçës më në fund do jenë të shfaqura në një projekt shkencor të punuar nga autorët prof. dr. Bedri Durmishaj, prof. asc. dr. Sylejman Hyseni, si dhe z. Ferat Shala. Në promovimin e atlasit të parë mineralogjik në gjuhën shqipe “Atlas i mineraleve të Trepçës”, u tha se ky është një hap i rëndësishëm në njohjen dhe përvetësimin e mineraleve-kristaleve të Trepçës. Atlasi i përmbledh të gjitha të dhënat […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of