Lajme shkurt – Kosova

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Buxheti kalon brenda shkurtit Projektimi dhe miratimi i buxhetit në Kuvendin e Kosovës do të bëhet brenda muajit mars. Të gjitha ndryshimet në buxhet, qeveria e sapoformuar në bashkëpunim me Fondin Monetar Ndërkombëtar (FMN) detyrohet t’i bëjë që në fillim të marsit, ndërsa më pas në procedurë të përshpejtuar ta dërgojë draftin për miratim në Kuvend. Para miratimit të ligjit për buxhetin, deputetët e Kosovës kanë detyrimin që të aprovojnë propozimin e qeverisë, për lejimin e bërjes së pagesave […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of