Lajme Shkurt nga Bota

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Gjermani, rritja më e lartë në 20 vite Ekonomia gjermane po rimëkëmbet. Ky është rezultati i prognozës së vjeshtës së pesë instituteve gjermane. Këtë radhë, ekspertët janë të bindur se viti i ardhshëm do të jetë shumë i mbarë për ekonominë gjermane. Nën 3 milionë të papunë do të ketë në Gjermani deri në mes të vitit 2011. Më pak se gjatë 20 viteve të fundit dhe kjo në kulm të krizës ekonomike. Institutet kërkimore përllogarisin se Prodhimi i […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of