Lajme Shkurt nga Bota

06/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ekonomia e domosdoshmer   Kina mund të mos ketë aq shumë rëndësi sa ju mendoni   Qyteti i Alpha në Queensland, Australi, ka vetëm 400 banorë, përfshirë një shofer ambulance, i punësuar me kohë të pjesshme dhe një polic, sipas Mark Imber i “Waratah Coal”, një firmë eksploruese. Por gjatë viteve të ardhshme ky qytet duhet të shumëfishohet në madhësi, në sajë të një investimi prej 7.5 miliardë dollarësh australianë (7.3 miliardë dollarë) nga kompania e tij dhe Korporata […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of