Lajme Shkurt nga Bota

13/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint OSBE: Në BE, tregues të dobët makro Të dhënat makroekonomike të Europës janë pak nxitëse. Në Gjermani, vendi që deri më tani ka regjistruar nivelet më të larta të rritjes në Eurozonë, prodhimi industrial zbriti në muajin shtator, ndërsa vetëm eksportet vazhduan të rriten. Javës së kaluar, OSBE, Organizata për Bashkëpunim dhe Zhvillim Ekonomik, që grupon rreth vetes 30 vende në të gjithë botën, publikoi treguesit kryesorë të këtyre ekonomive për muajin shtator, ku vërehet rënie për Italinë, Francën […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of