Lajme Shkurt nga Bota

25/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Rimëkëmbje e lehtë në Spanjë Në Spanjë, rimëkëmbja është e ngadaltë dhe e shtypur nga borxhi privat OSBE: Nevojiten reforma të vërteta Në Spanjë, në gjysmën e parë të vitit 2010, ka filluar një rimëkëmbje e lehtë e ekonomisë, por rritja pritet të mbetet e dobët, për shkak të korrigjimeve të nevojshme në sektorin imobiliar dhe të nivelit të lartë të borxhit publik. Kjo u konfirmua javën e kaluar nga OSBE, në një studim të prezantuar për Spanjën. Sipas […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of