Lajme Shkurt nga Rajoni

23/10/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Maqedoni Probleme me tenderët Në vend të përmirësimit, Maqedonia ka shënuar përkeqësim sa i përket prokurimeve në muajt e fundit, pohoi Vanja Mihajlova nga Qendra për Komunikimin Civil (CCC), në një konferencë të mbajtur në Shkup. Vëzhgimi i OJF-së për prokurimet për tremujorin e dytë të vitit tregon se për shkak të përgatitjes së varfër, një në katër tenderë në Maqedoni anulohen. Mungesa e transparencës në procedurat e tenderit, procedura konfuze dhe të paqara, si dhe dyshime për favorizim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of