Lajme Shkurt nga Rajoni

04/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Maqedoni Plan për amnisti të parave jashtë vendit Autoritetet e qeverisë maqedonase po marrin në konsideratë të bëjnë një sy qorr ndaj parave cash të pataksuara, në mënyrë që të sigurojnë kthimin në shtëpi të një pjese të parave që kanë dalë jashtë vendit gjatë dy dekadave të kaluara. Ministria e Financave e Maqedonisë thotë se do të konsultojë ekspertët, nëse paratë që përfunduan në llogaritë e bankave jashtë vendit gjatë viteve 1990 dhe më pas, mund të tërhiqen […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of