Lajme Shkurt nga Rajoni

18/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Serbi Pa probleme për buxhetin Ministrja serbe e Financave tha se shteti i Serbisë do të financojë me lehtësi deficitin buxhetor në vitin 2011, në sajë të mbështetjes së pritshme financiare nga Banka Botërore dhe të të ardhurave që do të vijnë nga shitja e “Telekomit”. “Nga këndvështrimi i qeverisë duket se nuk do të ketë problem për financimin e deficitit prej 4.1% të Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB)”, tha ministrja e Financave, Diana Dragutinovic. Dragutinovic u shpreh se […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of