Lajme Shkurt nga Rajoni

22/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Serbi Ndalimi i duhanit dëmton restorantet Restorantet dhe baret po ndiejnë rënien e të ardhurave si rrjedhojë e hyrjes në fuqi të masave antiduhan, teksa Serbia po hedh hapa për të plotësuar standardet e Bashkimit Europian. Nga ana tjetër, lobistët e shëndetit e kanë përshëndetur vendimin dhe kanë kërkuar që këto kufizime të bëhen më të rrepta, shkruan “Balkan Insight”. Sipas rregullave për ndalimin e duhanit, që hynë në fuqi më 11 nëntor, serbët nuk mund të pinë më […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of