Lajme Shkurt nga Rajoni

30/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Ballkani, rritje më e lartë ekonomike Banka Europiane për Rindërtim dhe Zhvillim (BERZH) ka rritur parashikimin për zgjerimin ekonomik të Ballkanit në vitin 2011, megjithëse rajoni pritet të ketë ecuri më të keqe se ekonomitë e tjera në tranzicion. Përveç Bosnjë-Hercegovinës, për të cilën parashikimi i rritjes i BERZH për 2011-n ka mbetur në 2.2%, për gjashtë shtetet e tjera të Europës Juglindore – Shqipëria, Bullgaria, Maqedonia, Mali i Zi, Rumania dhe Serbia – shifrat u rishikuan në rritje, […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of