Lajme Shkurt nga Rajoni

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Kroaci Duhen përshpejtuar reformat ekonomike Kroacia duhet të përshpejtojë reformat ekonomike dhe të zgjidhë problemet mes grupeve politike, sesa të shikojë te Fondi Monetar Ndërkombëtar për ndihmë financiare, sipas përfaqësuesit të Bankës Botërore në vend. Shteti ballkanik synon të përfundojë me sukses bisedimet për anëtarësim në Bashkimin Europian deri në korrik dhe të kthehet në një rritje ekonomike prej 1.5% në 2011-n, pas dy vitesh recesion. Por ekonomia e vendit ka nevojë në mënyrë urgjente për ristrukturim, që të […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of