Lajme Shkurt nga Rajoni

27/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Serbi Marrëveshje e re me FMN-nër Marrëveshja mes Fondit Monetar Ndërkombëtar dhe Serbisë prej 2.9 miliardë eurosh, nga e cila Serbia ka tërhequr 1.5 miliardë euro, do të përfundojë në prill. Serbia dhe FMN pritet që të fillojnë negociatat për një marrëveshje të re, që do të kërkohet nga qeveria dhe që nuk do të nënkuptojë një huamarrje të re, por do të jetë një marrëveshje kujdesi paraprak. Detajet e kohëzgjatjes së saj nuk janë bërë ende të ditura. […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of