Lajme Shkurt nga Vendi

05/09/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint OSSH Kërkesë për rritjen e çmimit të dritave Operatori i Sistemit të Shpërndarjes (OSSH) ka nisur aplikimin për rritjen e çmimit të energjisë elektrike, duke nisur nga 1 janari i vitit 2011. Propozimi për tarifat e reja është dorëzuar javën e kaluar në Entin Rregullator të Energjisë, i cili heziton të publikojë nivelin e kërkuar nga OSSH, por sqaron se, do të duhen të paktën tre muaj kohë për të vendosur, pas negociatave me kompanitë dhe shoqërinë civile. Vendimi […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of