Lajme Shkurt nga Vendi

20/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Financat Pagat, jo më rritje mbi 10% Rritja e pagave, por edhe e pensioneve, nuk do të jetë më në nivele 10-15%, sikurse është vepruar në pesë vitet e fundit. Për herë të parë, specialistët e Ministrisë së Financave deklarojnë hapur se për vitin 2011 do të zbatohet një politikë më e moderuar e rritjes së pagave. “Kemi arritur objektivin me rritjen e pagave dhe nuk presim vendime për shtesa të mëdha. Sektorët e arsimit dhe shëndetësisë janë trajtuar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of