Lajme Shkurt nga Vendi

29/11/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Biznesi Shtohen taksat që deklarohen nga kompjuteri Lista e taksave direkte që deklarohen nga biznesi përmes sistemit elektronik të instaluar në Drejtorinë e Përgjithshme të Tatimeve do të zgjerohet me futjen e dy shërbimeve të tjera. Bëhet fjalë për akcizën dhe kontributet shoqërore dhe shëndetësore, ose siç i quajnë ekonomistët e firmave private, listëpagesat. Prej kohësh administrata tatimore, konkretisht sektori që menaxhon “teknologjinë dhe informacionin” është duke punuar për zgjerimin e programit kompjuterik që do të përmbajë të dhëna […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of