Lajme Shkurt nga Vendi

11/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Energjia ERE: Jo rritjes së çmimit të “dritave” çmimi i energjisë elektrike për konsumatorët nuk do të rritet, pra do të mbetet ai aktuali, 7.7 lekë për kilovat. Mbledhja e zhvilluar në Entin Rregullator të Energjisë (ERE), nën protestën për mosrritjen e çmimeve nga shoqata të ndryshme, zbardhi vendimin për tre shoqëritë, CEZ, KESH dhe OST, të cilat kishin kërkuar rritje të tarifave mesatare me 12 për qind. ERE nuk pranoi asnjë kërkesë për rritje çmimi, duke i lënë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of