Lajme Shkurt nga Vendi

18/12/2010 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint FARMACITë Miratohet 10% TVSH për ilaçet Kuvendi i Shqipërisë miratoi dy projektligje – “Për TVSH-në” dhe “Tatimin mbi të ardhurat”, të kontestuara me forcë nga opozita. Projektligji i parë vendos një TVSH 10 për qind për ilaçet dhe rregullon detyrimin tjetër për shërbimet shëndetësore, ndërsa i dyti lidhet me disa ndryshime për shpenzimet e njohura, si sigurimet dhe provigjionet e bankave. Pas debateve të shumta dhe kundërshtimeve të opozitës, ministri i Financave, Ridvan Bode, paraqiti disa sqarime lidhur me […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of