Lajme Shkurt nga Vendi

15/01/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Meta Ministri i ekonomisë jep dorëheqjen Kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka dhënë dorëheqjen nga postet e tij si zëvendëskryeministër dhe ministër i Ekonomisë. Në një komunikim me gazetarët, Meta ka deklaruar se vendimi i tij është personal dhe ka si qëllim lehtësimin e hetimit të prokurorisë ndaj tij. “Jap dorëheqjen e parevokueshme si ministër i Ekonomisë dhe si zëvendëskryteministër. Dorëheqjen ia kam komunikuar kryeministrit Berisha dhe pas këtij momenti jam në dispozicion të prokurorisë për hetim”, ka deklaruar […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of