Lajme Shkurt nga Vendi

20/02/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint VENDIMI Ligji i ri, para çdo ndërtimi, biznesi me leje mjedisore Përveç bazave ushtarake, çdo objekt tjetër që ndërtohet në vend duhet të pajiset me lejen mjedisore. Në të kundërt, nuk marrin licencën e ushtrimit të aktivitetit. Qeveria miratoi projektligjin për “Vlerësimin e ndikimit në mjedis”. Në të janë përcaktuar kërkesat, përgjegjësitë, rregullat dhe procedurat për vlerësimin e ndikimeve të rëndësishme negative në mjedisin në vend, nga projektet e projekteve të propozuara, private apo publike. Vlerësimi i ndikimit në […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of