Lajme Shkurt nga Vendi

13/03/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint TURIZMI Fshatrat turistikë, toka u “falet” vilave Pas shumë debateve dhe akuzave të ndërsjella, Kuvendi ka votuar me votat e mazhorancës ligjin “Për rregullimin e pronësisë në truallin shtetëror në zonat me përparësi turizmin”. Opozita e kundërshtoi hapur projektligjin, duke e cilësuar atë favorizues të pushtetarëve dhe oborrit të Kryeministrit, ndërkohë që deputetët e djathtë i quajtën domosdoshmëri rregullimet në këtë ligj, nisur që nga viti 2005. Deputeti i PS-së, Erjon Braçe, ka lëshuar akuza të ashpra në drejtim […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of