Lajme Shkurt nga Vendi

22/05/2011 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint FINANCAT Shpenzimet thellojnë deficitin me 140 milionë USD Kur ka kryer vetëm katër muaj proces, buxhetit të shtetit dhe qeverisë nuk i kanë mbetur shumë mundësi për të manovruar me financat. Shpenzimet në total deri në fund të muajit prill arrijnë deri në 120 miliardë lekë, nga 112 miliardë lekë të realizuar në vitin 2010, për të njëjtën periudhë, ose 7 për qind më shumë. Për të gjithë vitin, Ministria e Financave ka planifikuar të shpenzojë 409 miliardë lekë […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of