Lame: Duhet regjistrim nga e para, tëbëhet nga të huajt

06/04/2015 8:29 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrintEdhe pse në këto 20 vitet e fundit janë akorduar rreth 100 milionë dollarë për të sistemuarregjistrimin esaktë të pasurive të paluajtshme, të drejtat e pronësisënë vend janë tëcenuara rëndë. Artan Lame, drejtori ipërgjithshëm i ALUZNI-t,shprehet se, gjatë këtyre viteve, në administrimin e çështjeve të territorit ka vënëre raste mjaft të komplikuara me çështjet e pronave, shumicën e të cilave i kanë krijuar vetë zyrat e regjistrimit të pasurive të paluajtshme. Lëvizjet pa kriter të popullsisë, funksionimii ligjit 7501dhe elemente […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of