Larg nga shishet

29/07/2008 12:00 AM 0 komente

FacebookLinkedinTwitteremailPrint Nga The Economist Prodhuesit e vererave eksperimentojne me paketime nga me interesantet   “çdo kokerr rrushi ka nga nje dredhi ne te”, thote Koran. Ne ndergjegjen mjedisore, shishja e veres nuk shihet si alternativa me e mire. Me nje sasi prej 400 gram, nje shishe tipike eshte rreth tete here me e rende sesa ajo plastike. Kjo eshte dhe arsyeja se perse ajo kerkon me shume energji per t’u transportuar dhe per rrjedhoje shkaktohen me shume emetime te gazeve […]

Për të lexuar artikullin e plotë abonohuni në Monitor Online

Komente

avatar
  Subscribe  
Notify of